Friday , October 18 2019
Home / turkey / Ece, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı

Ece, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandıFethiye'nin Taşyaka Mahallesi'nde oturan Ece Küçükçelen, 10 yaşındayken önce bacakları ve kollarında kuvvetli ağrı hissetti.

Küçükçelen, ailesi tarafından Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 3 kardeşi bulunan Ece Küçükçelen'e, 4 yıl süreyle herhangi bir teşis konulamadı.

Ağrıların daha da artması ile el ve kollarını kullanmakta zorluk çekmeye başlayan Küçükçelen'e, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, kemiklerde çok nadir olarak görülen bir kanser türü olan 'Ewing Sarkomu' teşhisi konuldu.

Kemoterapi ve radyoterapi tedavisine başlanılan Ece Küçükçelen'in durumunda 4 yıl boyunca yapılan tedavilere rağmen gelişme olmadı. Bunun üzerine Küçükçelen, kemoterapi tedavisini 1 yıl önce reddedip, suffy radyoterapi tedavisine devam etti. Durumunda yine bir değişiklik olmayan Ece Küçükçelen, 58 kilodas 38 kilokes kadar düştü.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM İSTEDİ

No, I'm sorry, I think you have a great deal. Küçükçelen, sosyal medya sayfasından gözyaşları içinde yayınladığı videoda, "5 yıldır kanser hastalığını atlatmaya çalışıyorum.

Kanser en çok kemiklerimde, tümör şeklinde görüldü. Cerrahi müdahale yapıldı. 18 ker kemoterapi tedavisi aldım ama işe yaramamaya başladı. They are 1 yıldır hiçbir tedavi alamıyorum. Birçok farklı tedavi yöntemi var ama bunu devlet karşılamıyor.

1 yıldır tedavi alamadığım için hastalığım çok fazla arttı. Su isa akciğerimde, omurgalarımın çeşitli yerlerinde, kemiklerimde hastalık var.

Bir an önce tedavi olmam lazım. Kemoterapi alamıyorum, 38 kiloya düştüm. Birzok politikacıdan alternatif tedavi için maddi yardım istedim ama hiçbiri sözlerini tutmadı.

Sizden bana destek olmanızı istiyorum. Umarım bir an önce beklediğim destek gelir "dedi. Ece Küçükçelen'in bu paylaşımı kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Yardım için sosyal medyada birçok sayfa açılıp, imza kampanyası başlatıldı.

ALTERNATİF TEDAVİ GÖRÜYORDU

Türkiye'nin dört bir yanından Küçükçelen'e destek yağdı. Maddi talgin bulunması ile Ece Küçükçelen, Antalya'daki özel bir hastanede alternatif tedaviye alındı. Yaklaşık 2 ay boyunca tedavi gören Küçükçelen, doktorların müdahalesine rağmen dün sabah yaşamını yitirdi.

Ece Küçükçelen için bugün öğle, Fethiye Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Fethiye Belediye Başkanı İYİ Partili Behçet Saatcı, Ece Küçükçelen'in babası Yıldıray Küçükçelen, annesi Güzin Küçükçelen, diğer yakınları ve sevenleri katıldı.

ANNUALIZATION OF THE YEARLED LEGISLATIVE ANNIVERSARY

Cenazede Yıldıray Küçükçelen, kızının üzerine duvak serilen tabutuna sarılıp uzun süre gözyaşı döktü. Kılınan namazın ardından Ece Küçükçelen'in bir süre omuzlarda taşınan tabutu cenaze aracına konulurken Güzin Küçükçelen'in "Gitme kızım, sen daha bebeksin.

Seni nasıl koyacağız mezara? Gidemezin "diyerek ağıtlar yakması yürekleri dağladı. Ece Küçükçelen'in cenazesi Hallaç Mezarlığı'na götürülüp, gözyaşları içinde toprağa verildi.

DHA


Source link