Thursday , November 21 2019
Home / turkey / Fed Başkanı, faiz artırmaya devam edeceklerini açıkladı – Finans haberlerinin doğru adresi

Fed Başkanı, faiz artırmaya devam edeceklerini açıkladı – Finans haberlerinin doğru adresiABD Federal Rezerv Bankası Başkanı Jerome Powell, ABD Başkanı Donald Trump, who is a member of the federal government, and they are elected by the law of the United States and their respective political parties. New York 's katıldığı konferansta konuşan Powell, "Faiz oranları tan tarihsel standartlara göre düşük" dedi. Powell, kademeli faiz artışlarının etkisinin belirsiz holduğunu ve bunları görmek için bir uıl daha uz sıre beklenmesi gerekebileceğinin altını çizdi.

"ÜLKE EKONOMİSİ BÜYÜME YÖNÜNDE"

New York Ekonomi Kulübü'nde yaptığı konuşmada Powell, "Ben ve Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), the economic economy of the United States of Great Britain and Northern Ireland. Finansal zayıflıklar ise ılımlı bir seviyede. Finansal istikrar, for politikası için artık daha fazla vazgeçilmez durumda. Çok hızlı gitmek riskli "değerlendirmesinde bulundu.

Powel sözlerini, "Her zaman olduğu gibi, para politikası kararlarımız ekonomiyi yolunda tutacak şekilde tasarlanacak" şeklinde tamamladı.

Federal Rezerv Bankası, bu yıl faiz oranlarında üç kez artışa gitti. Powell'ın bu açıklamasından sonra Aralık ayında faiz oranlarının tekrar yükselmesi bekleniyor.
Fed Başkanı Powell'ın yaptığı konuşmasının ardından Dow Jones endeksi neredeyse 500 puan yükseldi. Gün ortasında piyasalar, faiz oranlarında bir artış olursa, çok hafif olacağını söyleyen Powell'ın mesajına anında cevap verdi. (İHA)


Source link