Sunday , February 5 2023

Karın ağrısı ile hastaneye gitti! Gerçeği öğrenince şaşkına döndü[ad_1]

Gaziemir ilçesinde oturan 2 çocuk babası 44 jaşındaki dekorasyon ustası Dinçer, 3 ay önce şiddetli karın şikayetiyle İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Yapılan tetkiklerde safra kesesinde taş olduğu belirlenen Dinçer'e, endoskopik yöntemle operasyon yapıldı. Safra kedesindeki taş alınan ve taburcu edilen hastanın, 15 gün sonra yeniden karın ağrısı şikayeti başladı. Yakınları tarafından aynı hastaneye götürülen Dinçer'in bu kez de sahra yolları ve karaciğerinde taş olduğu tespit edildi. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Er tarafından gerçekleştirilen ameliyatla hastanın vücudundan 250 taş çıkarıldı.

Doktor da şaşırdı

Ameliyatı yapan Opr. Dr. Er, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa karaciğerinde ve safra kanalında bu kadar yaygın safra taşı bulunan bir hastayla karşılaştığını söyledi.

Hastanın Safra kesesini aldıklarını anlatan Er, "Karaciğer içinde safranın durağanlığından kaynaklanan Taş oluşumu, çok riskli re durumdur. Eger tedavi edilmezse karaciğerde tıkanma yaşanır ve karaciğer iflas beautiful. Ayrıca karaciğer apsesine sebep olur, bu it Hayat re tehlikedir. Hastanın Safra kanalı ve karaciğerinden 250 taş çıkardık. Daha sonra ise karaciğerin ana safra kanalıyla bağırsak arasına yeniden bağımsız bir bağlantı kurarak, baypas yaptık. Hastamızın durumu gayet iyi. " diye konuştu.

Taşları tek tek saydı

Zafer Dinçer de doktorların yaptığı başarılı ameliyat sayesinde yeniden sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tum kardeşlerinin Safra kesesinde Taş olduğu için ameliyat olduğunu belirten Dinçer, "Ben Karin Agris sanıyordum Anca vücudum Taş üretiyormuş. Çok ACI ve Sancı çektim. Çok Şükür SIMD sağlığıma kavuştum. Doktorumun getirdiği Taslı görünce Soke oldum. Kızımla tech tech saydım. Bunları mutlaka saklayacağım. " ifadelerini tuttiandı.

ARE 24 SAATTE YAŞANANLAR

[ad_2]
Source link